Mar i Fotod   [ i ]      [MP]  
Eng   |   Est

Viimased 9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Eesti maastik
Detailid/makro
Valgus/vesi/jää
Välismaa_maastik
Taimed
Linnud
Loomad
Inimtegevus
Lugudeta lugusid
..
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ALBUMID, VIDEOD
Matkad, reisid, sündmused

Otsi


Galeriis ei näidata kõiki pilte. Otsinguga leiad ka need pildid, mida muidu ei näe


Viimati muudetud:
2023-10-24 21:44:16

  MARI FOTOD: INFO .
HEA VAATAJA!
Hea vaataja, sellesse saiti püüan hakata tekitama mingit valikut oma fotodest. Põhiliselt looduspiltidest, aga mitte ainult. See on mõeldud kohana, kuhu saab lisada pilte suvalises järjestuses nii, nagu nad momendil ette satuvad. Et arvuti on digipilte täis, rääkimata skännimata negadest ja slaididest, siis jõuab siia algul tõesti ainult väga juhuslik valik. Praegu on siin pilte veel väga vähe, aga püüan jõudumööda seda täiendada. Vaatajale, kes otsib või tahaks leida midagi spetsiifilist, on piltide lisandudes abiks OTSING.

Alternatiivina on mul varasematel aegadel pilte üles pandud pigem veebilehtedena - need on siis mingis kohas või üritusel või matkal/reisil tehtud pildid. Et need ei jääks selle saidi kaudu kättesaamatuks, on lingid mõnele sellistest temaatilistest saitidest toodud vasakmenüüs SEERIATE all. Enamus neist mujalolevatest piltidest siia lehele ei jõua (ja seega pole ka siinse otsimootoriga kättesaadavad). Mõned üksikud (nt mõned looma- või linnupildid) ehk siiski. Sellisel juhul on plaanis lisada (viitsimise korral :)) pildi kirjeldusse ka link sellele saidile, kus see pilt on seerias. Võib-olla see tekitab ka huvi minna mõnda sellist seeriat/veebilehte vaatama, kuhu muidu ei satukski :)

Et sait on loodusfoto suunitlusega ja osaliselt mõeldud mõnd konkreetset fotot otsivale inimesele, siis olen püüdnud märkida loomade, lindude ja taimede juurde nende liigitähise. KUI Sa leiad mõne sellise nimetuse, mis on vale, ebatäpne või puudub (ja ka märksõnade all õiget nime ei leidu), siis oleks kena, kui Sa viitsiksid õige nimetuse teada anda :). Mu meiliaadress on mari@mari.pri.ee .

 
ABI
Kui Sul ei mahu pilt hästi ekraanile ära ja Sa pead pildi vaatamiseks lehte kerima, siis proovi klahvi F11. See kõrvaldab ekraanilt brauseri päise ja pildid on paremini vaadatavad. Kui Sa tahad aga oma päist tagasi saada, siis vajuta veelkord F11 :).

Piltide lisandudes ei pruugi kõik lisatud pildid olla kategooriate all nähtaval. Näiteks kui mingist linnust on pilte seitsmes eri asendis, siis on küllalt, kui neist lindude all näidata kolme :). Ülejäänud (mis mingil põhjusel on siiski siia saiti lisatud) tulevad välja, kui kasutada otsingut. Niimoodi väljatulevad pildid, mida kategooriate all ei näidata, on tähistatud tärniga. Üks selline tuleb näiteks siis nähtavale, kui kasutada otsisõna "rästik".

Otsisõnadena töötavad iga pildi juurde lisatud märksõnad. Millised just mingile pildile omistatud on, saab näha pildi alt. Ja seega soovi korral ka mõnda neist otsisõnadest kasutada. Muidugi ei saa anda garantiid, et alati kõigile sobivatele piltidele see sõna ka omistatud on :). Lisaks märksõnadele otsitakse otsinguväljale kirjutatud sõna ka pildi allkirjast, ajast, asukohast ja tehnikast. Kategooriatest endist otsingut ei teostata, seetõttu on kategooriale vastav sõna tavaliselt omistatud pildile ka märksõnana.


  © --- Autoriõigused
Selles saidis olevate fotode kopeerimine, riputamine teistele veebilehtedele, müümine või mistahes muul moel kasutamine on keelatud ilma autori kirjaliku loata.
 Piltide koguarv: 550 Copyright © [ Photos: Mari Plakk ] * [ Design: Jaak (draa) & Mari ] * [ Code: Mario (toruonu) & Mari ] * All rights reserved.